Вже з 1 вересня пішохідні зони в Україні проектуватимуть із врахуванням потреб людей з інвалідністю

Вже з 1 вересня пішохідні зони в Україні проектуватимуть із врахуванням потреб людей з інвалідністю

Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів», який вступає в силу з 1 вересня 2018 року, передає прес-служба заступника Мінрегіонрозвитку Лева Парцхаладзе.

«Ми маємо створити безпечний та комфортний простір для всіх, тому в новому ДБН щодо вулиць і доріг передбачили обов’язкове проектування пішохідних зон з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Це необхідні вимоги для створення реального безбар’єрного простору в Україні і вони вступлять в силу вже з вересня цього року. Наприклад, якщо пішохідний перехід різнорівневий, то обов’язково потрібно облаштовувати пандуси або ліфти, регульовані пішохідні переходи зі світлофорами повинні мати звукові сигнали тощо», – сказав він.

Згідно з новим ДБН, влаштування пішохідних переходів необхідно здійснювати з урахуванням забезпечення доступності для маломобільних груп населення, зокрема:

застосування на межі тротуару або пішохідної доріжки з пішохідним переходом пандусів чи виконання всього пішохідного переходу на одному рівні з тротуаром чи проїзною частиною;
облаштування регульованих пішохідних переходів спеціальними звуковими сигналами;
пониження бордюру до рівня проїзної частини на підвищених острівцях безпеки чи наземних пішохідних переходах;
облаштування різнорівневих пішохідних переходів ліфтами або пандусами.
ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблений на заміну аналогічного ДБН 2001 року.
Нагадаємо, що обов’язкове створення безбар’єрного простору в пішохідних зонах також прописано у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій». Зокрема, згідно з ним, розширюються норми щодо створення безбар’єрного простору у житловій забудові, вимоги щодо проектування зупинок громадського транспорту з урахуванням їх доступності та інформованості, створення необхідних умов досяжності об’єктів громадського обслуговування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: тактильні поверхні, звукові пішохідні переходи тощо. Новий ДБН вже опублікований і вступає в силу з 1 вересня 2018 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
  • 12:25
  • 193
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...