З квітня розпочалась національна кампанія з вибору свого лікаря (ДЕТАЛЬНІШЕ)

З квітня розпочалась національна кампанія з вибору свого лікаря (ДЕТАЛЬНІШЕ)

Що стосується нашого міста, то станом ще на 26 березня всі шість амбулаторних відділень комунальної установи «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» були підключені до електронної системи охорони здоров’я. Хочете пересвідчитися самостійно? Уточніть у реєстратурі або у лікаря, або перевірте на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/

Як обрати лікаря?

Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувалися у нього і залишилися задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно. Хоча зараз ви не повинні звертатися до лікаря «строго за пропискою» – можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Що стосується Сєвєродонецька, то на сайті Сєвєродонецьк онлайн: https://sd.ua/family-doctor у розділі «Амбулаторные отделения Северодонецка» оприлюднено дані по кожному структурному підрозділу КУ «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги». Тут є інформація про всіх лікарів з зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, категорії, ділянки роботи й зони обслуговування.

Обрали? Тоді вам варто буде підписати з ним декларацію.

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти її з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Без медичної допомоги не залишиться ніхто.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про її народження і документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації – електронний: уповноважена особа закладу ПМД (це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо) внесе ваші дані в систему. Вона і роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас). Потім уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров’я». Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна – інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитеся в іншому місті, звертайтеся до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Ви зможете звертатися до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму «Доступні ліки» (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

За матеріалами газети «Сєвєродонецькі вісті»

  • 11:55
  • 206
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...