Новини у сфері соціального захисту (ВІДЕО)

Новини у сфері соціального захисту (ВІДЕО)

У інформаційних листках по сплаті комунальних послуг з'явились дві нових колонки: норми споживання та розмір обов’язкового платежу по субсидії. В управління соціального захисту розповідають, що таке нововведення дозволить всім городянам, що користуються субсидією, не приходити за повідомленнями після кожного перерахунку субсидій та сподіваються, що для городян така практика буде зручнішою.

На апаратній нараді, яка відбулась 5 лютого, начальник Управління праці та соціального захисту населення міськради Наталія Василенко зазначила, що з 01.01.2018 р. внесено зміни в ПКМУ №505 та встановлено нові розміри виплат ВПО, а саме:

— пенсіонерам і дітям з 884 грн. до 1000 грн.,

Раніше всім особам з інвалідністю виплачували компенсацію в розмірі прожиткового мінімуму, тепер:

— для осіб з інвалідністю I групи і дітей з інвалідністю — 130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1373 грн. * 130% = 1784,90 грн.;

— для осіб з інвалідністю II групи — 115% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1373 грн. * 115% = 1578,95 грн .;

— для осіб з інвалідністю III групи — прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність – 1373 грн.

Збільшено і розділено граничний розмір компенсації на сім'ю. Раніше він не перевищував 2400 грн., Тепер:

— для звичайних сімей — 3 000 грн.,

— для сімей, до складу яких входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю — 3 400 грн.,

— для багатодітних сімей — 5 000 грн.

Також для офіційного сайту Сєвєродонецької міської ради (http://sed-rada.gov.ua) начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Наталія ВАСИЛЕНКОрозповіла про проведення перерахунку призначених субсидій.

«На виконання Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, виконавчий комітет Сєвєродонецької міської ради ухвалив порядок проведення перерахунків призначених субсидій в м. Сєвєродонецьк.

Про основні положення прийнятого документа детально розповідає начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Наталія ВАСИЛЕНКО:
– Порядок визначає умови та методику проведення перерахунків призначених субсидій у межах установлених термінів їх призначення. Зокрема, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. Після закінчення терміну отримання субсидії УПтаСЗН міської ради самостійно здійснює розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.
– Тобто, особисто отримувач субсидії звертається до управління лише раз, а далі розрахунок субсидії проводиться автоматично?
– Так.
– Крім субсидії на наступний період без звернення громадян проводяться інші автоматичні перерахунки? Наприклад, у випадку зміни тарифів.
– Порядок проведення перерахунків призначених субсидій без звернення громадян передбачає проведення таких перерахунків в декількох випадках. У тому числі і при зміні цін та тарифів на послуги, для оплати яких призначено субсидію.
Після введення нових цін та тарифів ОСББ і житлово-комунальні підприємства зобов’язані протягом місяця надати нашому управлінню інформацію щодо обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги. В такому разі в терміні призначення субсидії по окремому виду житлово-комунальних послуг буде проведено перерахунок субсидії за цим видом послуг.
Без звернення громадян виконується перерахунок також у разі встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива (нового розміру обов’язкової частки платежу); при встановленні рішенням виконавчого органу міської ради дати початку (закінчення) опалювального періоду, що відрізняється від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія у разі користування послугою з централізованого опалення. У такому випадку перерахунок субсидії здійснюватиметься на кількість опалювальних днів.
Автоматично проводиться перерахунок субсидії також у разі отримання за запитом уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами, про доходи осіб. У випадку отримання повідомлення про такі зміни, перерахунок діючих субсидій буде проведено з наступного місяця після місяця, у якому відбулися зміни, до подання громадянином нової заяви та декларації.
– А якщо зміняться нормативи користування житлово-комунальними послугами?
– У цьому випадку також без звернення громадян буде проведено перерахунок призначених субсидій. Крім того, такий перерахунок буде проведено в разі ненадання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, зміни підприємства-виробника/виконавця житлово-комунальної послуги. Без звернень громадян також буде проведено перерахунок субсидії, призначеної на послугу централізованого опалення для мешканців будинків, які не обладнані будинковими теплолічильниками, з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, відповідно до пунктів 40-48 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630.
– В яких випадках перерахунок призначених субсидій проводиться за особистим зверненням громадян?
– У разі зміни складу сім’ї громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця після місяця, в якому відбулися зміни, проінформувати про це управління праці та соціального захисту населення і надати нову заяву та декларацію.
При зміні обставин, які можуть вплинути на розмір призначеної субсидії (зміни соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, купівлі товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень), особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні, також подає нову заяву та декларацію.
Перерахунок призначеної субсидії проводиться також, якщо особа не згодна з розміром призначеної субсидії та має додаткові обставини, що впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період. У такому разі одержувач субсидії повідомляє про це управління та подає відповідні документи для проведення перерахунку субсидії в межах строку призначення.
– Як дізнаються надавачі житлово-комунальних послуг про проведення таких перерахунків?
– Після проведеного перерахунку призначених субсидій управлінням праці та соціального захисту населення вносяться відповідні зміни до особової справи отримувачів субсидії, а результати перерахунків надсилаються організаціям-надавачам послуг для коригування розміру субсидій.» (http://sed-rada.gov.ua/novini-mista/shchodo-provedennya-pererahunku-priznachenih-subsidiy_02-02-2018)


  • 13:45
  • 143
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...