«Створення команди Екстра-ліги з Луганської області є одним з головних наших завдань»

«Створення команди Екстра-ліги з Луганської області є одним з головних наших завдань»

Президент Асоціації футзалу Луганської області Юрій Кравченко розповів в інтерв’ю прес-службі АФЛУ про складності відродження футзалу у регіоні, що охоплений війною, структуру обласних змагань і значні успіхи молодої Асоціації на ниві популяризації футзалу у регіоні за короткий час.

– Юрію, яким ми побачимо чемпіонат Луганської області в новому сезоні? Чи є якісь відмінності у проведенні обласних змагань у цьому і минулому сезоні?
– Сезон 2017/2018 років на Луганщині стартував з двох Кубків — Кубка області (8 найсильніших команд) і Кубка Асоціації (26 команд). Змагання розпочалися 11 листопада і тривали трохи більше місяця.

Головна відмінність цього чемпіонату від попереднього – кількість ліг. Якщо у минулому розіраші була одна ліга, то цього сезону їх у нас п’ять (40 команд). Популярність футзалу в Луганській області поступово зростає і охочих грати стає все більше. Вважаю, що це є результатом тісної і плідної співпраці нашої Асоціації з управлінням молоді та спорту Луганської облдержадміністрації і відділом молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради.

У Вищій лізі чемпіонату Луганської області беруть участь вісім найкращих команд нашого регіону. Змагання проходять у два етапи. Перший – в одне коло. У другому – чотири найкращі за набраними очками після першого етапу команди сформують Супер-лігу, команди з четвертого по восьме місце – Вищу лігу. Змагатимуться в одне коло.

Ще два роки тому в наших турнірах грало всього лише 10-14 команд. Трохи менше, ніж за два роки нам вдалося збільшити кількість учасників змагань у декілька разів.

– Як Асоціація футзалу Луганської області пережила початок війни і які головні проблеми постали у зв’язку з цим?
– Все починалося 2015 року з різноманітних турнірів на підконтрольній Україні території. Влітку 2015 і 2016 років було проведено два Кубки Голови Луганської облдержадміністрації. Завдяки цим турнірам з’явилося багато нових команд, які хотіли регулярно грати. Тому Луганською обласною федерацією футболу разом з управлінням молоді та спорту Луганської облдержадміністрації було організовано перші чемпіонат і Кубок області з футзалу, переможці яких – сєвєродонецький «ІВТ» і кремінська «Чайка» – успішно спробували свої сили в турнірах всеукраїнського рівня. Ми побачили, що у нас є непоганий футзал, який потрібно розвивати і яким потрібно займатися. У вересні 2017 року ми зареєстрували Асоціацію футзалу Луганської області.

Головна проблема сьогодні – це дуже мала кількість спортивних залів. Команд щороку стає більше, всім потрібно не лише грати, але й тренуватися і для багатьох учасників знайти вільний час у залах майже неможливо. До того ж, Льодовий палац також приймає домашні поєдинки «Сєвєродончанки» у Вищій лізі чемпіонату України з волейболу, різноманітні концерти зірок естради та інші масштабні заходи, тому навіть питання місця проведення змагань і тренувань команд-учасниць стоїть дуже гостро. Є зал у Рубіжному, але маленький і до нього не зовсім зручно діставатися. Ще є один зал у Сєвєродонецьку, який ми використовуємо коли зайнятий Льодовий палац, але не завжди знаходимо спільну мову по кількості часу. Тому рівноцінної заміни немає.

– Скільки людей зараз організовує роботу в Асоціації?

– Голова Асоціації футзалу Луганської області Юрій Кравченко, почесний президент Анатолій Івченко і віце-президент Артем Духан.

– Наскільки географічно область представлена у футзальних змаганнях?
– Майже всі матчі проводяться в Сєвєродонецьку. Місто сьогодні стало футзальною столицею нашого регіону. Взагалі в чемпіонаті грають команди зі Старобільська, Гірського, Кремінної, Рубіжного, Лисичанська і Сєвєродонецька.

– Які взагалі фінансові витрати несуть команди-учасниці обласних змагань?
– Команди сплачують заявкові внески, розмір яких залежить від кількості команд-учасниць. У середньому один матч для команди коштує 290 грн.

– Як оціните розвиток футзалу в області на цей момент?
– Важливо, що нам вдається зацікавити людей змаганнями, тому що перш за все вони отримують мотивацію для регулярних занять фізичною культурою і спортом за допомогою футзалу. До речі, дуже ефективним чинником у плані популяризації і залучення широких верств населення до таких занять є наявність у регіоні команди-учасниці Екстра-ліги. Тож, створення такої команди є одним з головних наших завдань.

Вже цього сезону Луганщина вперше представлена чотирма командами у Другій лізі чемпіонату України. Вважаю, для початку це непоганий показник.

– Чи плануєте проводити змагання серед дітей, ветеранів і жінок?
– У січні стартує Шкільна футзальна ліга, в лютому-березні плануємо провести турніри серед ветеранів. А весною спільно з Асоціацією жіночого футболу Луганської області хочемо провести турнір Кубок Донбасу серед жінок.

– Яка ситуація з футзальними арбітрами в області?
– Комітетом проведено два семінари для арбітрів перед початком змагань. Сьогодні охочих стати арбітром у нас, правду кажучи, не дуже багато, але такі є. Також є група досвідчених арбітрів, які на непоганому рівні обслуговують матчі чемпіонату України і передають свій досвід суддям-початківцям.

– Чи знаєте,що відбувається з футзалом на окупованій частині області?
– У Луганську були дуже потужні футзальні традиції, ще до 2014 року була створена належна інфраструктура. Наскільки мені відомо, як і раніше проводиться чемпіонат міста Луганська, але, звісно, команд-учасниць стало менше.

– Які плани будуєтена сезон 2018/19?
– У планах Асоціації максимальне сприяння створенню належних умов для ефективного розвитку футзалу в регіоні.

– Що скажете про проект АФЛУ? Чи є якісь побажання та ідеї щодо його розвитку?
– Дуже цікаві турніри і Всеукраїнський фінал, і Елітний фінал. На мою думку, такі змагання сприяють тому, що з’являються нові команди у чемпіонатах України.

futsal.com.ua/news/intervyu/yuriy-kravchenko-stvorennya-komandy-ekstra-ligy-ye-odnym-z-golovnyh-nashyh-zavdan

  • 11:39
  • 160
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...