«Укрзалізниця» обіцяє повернути зручний час поїздам до Луганщини

«Укрзалізниця» обіцяє повернути зручний час поїздам до Луганщини

«Укрзалізниця» (УЗ) обіцяє повернути зручний час відправлення потягам між Києвом та Луганщиною. Проте у відповіді на запит Радіо Свобода УЗ поінформувала, чому їй не вигідно повертати скасовані поїзди та зручний для пасажирів графік сполучення прифронтового регіону зі столицею.

Скорочення числа потягів до Лисичанська у новому розкладі «Укрзалізниця» пояснює зношеністю рухомого складу та нестачею вагонів, а також низькою наповнюваністю поїздів. Також зазначається, що зміни графіку на більш зручний потягнув би за собою корективи до розкладу багатьох інших поїздів.

Чому і як планувала зекономити УЗ

Із 10 грудня «Укрзалізниця» впровадила новий розклад руху. В ньому вона скасувала один з двох поїздів сполученням Харків – Лисичанськ, а також поїзд Київ – Лисичанськ. Пасажирам, яким потрібно дібратися до Києва, запропонували робити це альтернативними потягами – транзитними ужгородським та хмельницьким (останній навіть перевели з режиму «через день» на «щоденно»).

Та графік виявився вкрай незручним. Нововведення викликало гучний резонанс у ЗМІ, шквал обурених дописів у соцмережах та звернень до органів влади від жителів Луганщини.

На прохання Радіо Свобода, в «Укрзалізниці» прокоментували причини змін у графіку руху. Головна – це нестача вагонів, говориться в офіційній відповіді на запит. За роки незалежності держава практично не виділяла коштів на закупівлю рухомого складу. Із 4523 вагонів, які має УЗ, придатні до експлуатації лише 2900.

«Зекономити» один потяг в УЗ намагалися, пустивши цілорічний щоденний поїзд Ужгород – Лисичанськ замість двох Ужгород – Київ та Київ – Лисичанськ: на кожному працювали по парі потягів, а тепер загалом потрібні лише три.

Крім рухомого складу, зекономити планували на обслуговуванні, пальному та решті експлуатаційних витрат, скасувавши один з поїздів між Лисичанськом та Харковом. Один з них курсував складом із 5 вагонів, інший – складом із 6 вагонів.

«Курсування пасажирських поїздів складом із 5-6 вагонів для ПАТ «Укрзалізниці» є вкрай витратним та неефективним використанням рухомого складу», – йдеться у відповіді УЗ.

«Можливість відсутня»

Зазначається, що зі станції Лисичанськ до Харкова відправлялося «в середньому за рейс до 123 пасажирів та прибувало до 100 пасажирів, що є невисоким показником». Однак неможна сказати, що обидва потяги ходили порожніми. «Населеність» (це залізничний термін) одного потягу (№409) в напрямку Харків – Лисичанськ склала 94%, у зворотному напрямку – 75%, а іншого (№609) в напрямку Харків – Лисичанськ та зворотно склала 83% та 91% відповідно.

Тобто замість двох поїздів, заповнених в середньому на 85% УЗ пустила один. Планувалося, щоправда, у дні підвищеного попиту на квитки, включати додаткові вагони до складу потяга. Але ж проблема – ще й у незручному часі прибуття до Лисичанська. Як видно з показників населеності, з Харкова до Лисичанська на 11% більшим попитом користувався 409-й, який скасували…

Посилаючись на аналіз пасажиропотоків, «Укрзалізниця» заперечила у відповіді Радіо Свобода можливість відновлення скасованих поїздів.

«Відповідно до існуючого стану інвентарного парку рухомого складу можливість для призначення курсування поїздів № 134/133 Київ – Лисичанськ та № 409/410 Харків – Лисичанськ в графіку руху поїздів на 2017/2018 рік наразі відсутня», – зазначено у листі.

Також УЗ вказує на складнощі, з якими була б пов’язана зміна розкладу руху поїзда № 45/46 Ужгород – Лисичанськ із вечірнім часом відправлення із Лисичанська. Це «призведе до зміни розкладу пасажирських, приміських та вантажних поїздів, які курсують на тих же ділянках шляху, та значного погіршення часу прибуття до/із Львова, Ужгорода, Харкова».

Покращення все ж таки буде

У листі підтверджують отримання звернення від Луганської обласної військово-цивільної адміністрації стосовно скасованих поїздів і пишуть, що на момент відповіді воно опрацьовувалося. Також підтверджувалося, що рішення про скасування поїздів ухвалили без погодження з ЛОДА: «згідно з пунктом 19 Статуту ПАТ «Укрзалізниця», …товариство діє на принципах повної господарської самостійності».

Вочевидь, цей лист готувався до зустрічі виконувача обов’язків голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова з народним депутатом Віталієм Курилом. За повідомленням парламентарія, можливість підлаштувати графік поїздів на Луганщину все ж таки знайшлася.

«Графік руху вже існуючих потягів Хмельницький – Лисичанськ – Хмельницький та Ужгород – Лисичанськ – Ужгород після новорічних свят буде змінено на прийнятний для мешканців Луганської області графік, а саме – з відправленням по станції Лисичанськ після 18:00 і прибуттям до станції Київ-Пасажирський в ранковий час, та відправлення зі станції Київ-Пасажирський в бік Лисичанська у вечірній час після 21:00 та прибуттям в Лисичанськ в першій половині дня», – написав Віталій Курило у Facebook.

Він додав, що розглядається й можливість відновлення прямого сполучення між Києвом та Лисичанськом. Але – за умови встановлення для УЗ пільгового податку на користування землею (його розмір встановлюють місцеві ради та отримують місцеві бюджети).

«Сподіваюся, що порозуміння з місцевими органами влади з цього питання знайдемо», – пише Віталій Курило.

Олександр Бєлокобильський Радіо Свобода

  • 21:06
  • 121
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...