Мешканці Сєвєродонецька активно зайнялись перейменуванням вулиць

Мешканці Сєвєродонецька активно зайнялись перейменуванням вулиць

Мешканці Сєвєродонецька активно зайнялись перейменуванням вулиць. Так, за останні два тижні на офіційному сайті единої системи місцевих петицій було зареєстровано відразу 4 звернення щодо перейменування вулиць. Розглянемо кожну петицію детальніше.

4 грудня депутат міської ради Сергій Зарецький ініціював збір підписів за перейменування вулиці на честь загиблого Сергія Самарського. Яку саме вулицю потрібно перейменувати будуть вирішувати мешканці міста. За дев'ять днів з початку збору підписів, підтримало петицію 56 громадян. Віддати свій голос можна за наступним посиланням e-dem.in.ua/severodonetsk/Petition/View/22.

8 грудня громадський активіст Костянтин Кісіль зареєстрував петицію "Щодо перейменування вулицi Горького на честь Сергiя Самарського". «Шановний мiський голове та мiська радо! Прошу Вас розглянути звернення, щодо перейменування у мiстi Сєвєродонецьк вулицi Горького на честь Сергiя Вiкторовича Самарського.
Максим Горький (Олексiй Пешков) вiдомий як росiйський радянський i пролетарський письменник, товариш i соратник В. I. Ленiна, вiв активну пропаганду соцiалiзму та комунiстичного ладу, оспiвував у лiтературi дiяльнiсть людей, причетних до встановлення тоталiтарного режиму в СРСР, його вождiв, причетних до масових репресiй українського народу, колективiзацiї та голодомору.
Вулицю Горького слiд перейменувати на вулицю Самарського, бо такий громадський дiяч, активiст, патрiот i правдолюб як Сергiй Самарський заслуговує, щоб хочаб посмертно на яйого честь була названа одна з вулиць мiста, яка нинi носить iм`я радянського комунiстичного письменника.
Слiд зазначити, що у багатьох великих мiстах України вулицi, що були названi на честь Максима Горького, були перейменованi на честь українських героїв.
Вулиця в Сєвєродонецьку, яка нинi носить iм`я радянського комунiстичного дiяча i письменника Максима Горького, повинна носити iм`я такої людини, як Сергiй Самарський» — саме так обгрунтував свою пропозицію активіст.

Зараз цю пропозицію підтримало лише 4 чоловіка з потрібних 300. (http://e-dem.in.ua/severodonetsk/Petition/View/23).

Ще одну петицію зареєстрував на сайті місцевих петицій Костянтин Кісільі стосується вона перейменування вулиці Зеленої. Обгрунтування: «Я вважаю, що для такого мiста як Сєвєродонецьк, тим бiльше обласного центру Луганської областi, не серйозно та несолiдно мати таку назву вулицi». У свою чергу активіст пропонує перейменувати вулицю на честь Генерал-майора України Олександра Вiталiйовича Радiєвського, який звiльнив мiсто Сєвєродонецьк вiд незаконних озброєних формувань та загинув при звiльненнi мiста Лисичанськ. Усі бажаючи можуть підтримати цю петицію впродовж 59 днів за посиланням e-dem.in.ua/severodonetsk/Petition/View/26.

Але на цьому Костянтин Кісіль не зупинився і подав ще одну петицію — "Щодо перейменування у мiстi Сєвєродонецьк вулиць Квiткової, Дачної та Соснової".

«Шановний мiський голове та мiська радо!
Прошу Вас розглянути звернення, щодо перейменування у мiстi Сєвєродонецьк вулиць Квiткової, Дачної та Соснової, якi знаходяться у приватному секторi „Лiкарняне мiстечко“.
Я вважаю, що для такого мiста як Сєвєродонецьк, тим бiльше обласного центру Луганської областi, не серйозно та несолiдно мати такi назви. Тому пропоную назвати вище перерахованi вулицi на честь заслужених дiячiв та мешканцiв Сєвєродонецька, який зробили певний внесок в розвиток i розбудову нашого мiста, а саме: вулицю Квiткову перейменувати на честь заслуженого скульптора Валентина Iллiча Пухальского (вулиця Пухальського), вулицю Дачну перейменувати на честь заслуженого будiвника Сєвєродонецька Володимира Венедиктовича Панаiта (вулиця Панаiта), вулицю Соснову перейменувати на честь заслуженого будiвника УРСР, першобудiвника та почесного громадянина мiста Сєвєродонецька Дмитра Яковича Кирьякова (вулиця Кирьякова).
Слiд зауважити, що в мiстi Сєвєродонецьк ранiше вже вiдбувалося перейменування вулиць iз незначущiми назвами на честь заслужених та почесних людей нашого мiста, якi зробили величезний внесок в розвиток i розбудову мiста. Це вулицi Сметанiна (Паркова), Гагарiна (Фабрична), Мирошниченка (Лiкарняна), Богдана Лiщiни (Заводська), Пивоварова (Призаводська), Федоренка (Паризької Комуни) та iнщi.
Такий крок перейменування вулиць iз незначущiми назвами на вулицi, названi на честь заслужених та почесних людей нашого мiста є нiчим iним, як акцiєю вшанування пам`ятi та подвигу наших землякiв, якi працювали заради нашого майбутнього, тому ми повиннi вшанувати їх пам`ять, зберегти її та передати майбутнiм поколiнням.
Цi люди дiйсно заслуговують на велику пошану та вдячнiсть, i вони гiднi того, щоб вулицi нашого мiста (Квiткова, Дачна i Соснова) носили їхнi iмена» — йдеться в тексті петиції. Бажаючі можуть впродовж 59 днів проголосувати за наступним посиланням e-dem.in.ua/severodonetsk/Petition/View/25.

Чи буде підтримана хоча б одна петиція, вирішать мешканці!

  • 12:07
  • 75
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...