Коноплі - заборонений врожай чи перспективне фермерство?

Коноплі - заборонений врожай чи перспективне фермерство?

Чим наркотичні коноплі відрізняються від технічних? Яку користь можна отримати від рослини за умови законного її культивування? І які перспективи щодо вирощування конопель на Луганщині? — відповіді на ці питання в матеріалі журналістів каналу UA: Донбас.

Осінь багата на врожай: саме цієї пори достигають найбільше овочів, фруктів та ягід. Готувався до збору врожаю і 40-річний мешканець Лисичанська. Втім, його огородина мала піти не на обідній стіл, а на виготовлення забороненого наркотичного зілля. Оперативники вилучили у господаря близько тисячі кущів конопель.


Сільськогосподарську діяльність чоловік розгорнув на території приватного домоволодіння. Великі теплиці побудував власноруч. За версією хазяїна, вони призначалися для вирощування троянд, але замість квітів оперативники побачили «оранжерею» з конопель. До вирощування нарковмісної рослини чоловік підійшов з ентузіазмом та спеціальними знаннями в області агропромисловості: теплиці були оснащені обігрівом, вентиляцією і крапельним поливом, кожна рослина була дбайливо підв`язана.

Сьогодні вирощування конопель без дозволу і ліцензії карається штрафом у розмірі 850 грн. За повторну культивацію великої кількості рослин (понад 500 штук) Кримінальний Кодекс України передбачає до семи років позбавлення волі. Втім, так було не завжди…

Коноплі на українських землях вирощували з давніх-давен. За радянських часів це була одна з основних сільськогосподарських культур: на частку СРСР припадало більше 80% світових посівів конопель. Засіваючи ними всього 5% своїх полів, господарства отримували від цього половину всіх прибутків.
У 1934 році Постановою центрального комітету комуністичної партії за посіви конопель на садибних, присадибних і заплавних угіддях надавалися спеціальні пільги і переваги. На той час людство використовувало рослину для отримання міцних волокон, з них ткали полотно, виробляли папір, одяг і взуття, нитки і мотузки, морські троси і вітрила. Насіння і олію вживали в їжу, також використовували в медичних цілях.

У 2012 році український уряд узаконив поняття «технічні коноплі» — ці рослини не мають наркотичного ефекту через дуже низький вміст певної речовини — тетрагідроканабінолу. Відтак вітчизняні аграрії отримали дозвіл на культивування цієї рослини.
За інформацією співробітників Національної поліції України, на Луганщині останній раз фермери вирощували коноплі на законних підставах у 2013 році. Втім місцеві аграрії переконані: за рівнем рентабельності технічні коноплі можуть конкурувати з найефективнішою культурою України – соняшником.

Щоб отримати дозвіл на вирощування конопель, фермер має подати до Національної поліції України заяву і пакет документів, що вказані на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Окрім паперів поліція буде перевіряти і саму земельну ділянку.

Під час вирощування конопель угіддя охороняються виключно державною службою охорони. Одразу після цвітіння зразки рослин відправляють на експертизу для визначення наявності наркотичної речовини. Якщо вміст тетрагідроканабінолу перевищує норму, всі посіви знищуються.

«В період цвітіння рослин десять зразків з різних частин поля відправляються на експертизу. Вміст тетрагідроканабінолу має бути не більше 0,08%. Якщо експертиза показує більший результат, всі ці культури знищуються».

Згідно аналітичних даних Конгресу США, технічні коноплі вирощуються у понад 30 країнах світу:
  • Китай вже кілька десятиліть визнаний загальносвітовим лідером конопляного виробництва і експортує продукцію на всі континенти. Країни Азії в цілому контролюють близько 75% загальносвітового ринку.
  • Канада — другий в світі виробник коноплі. Канадська компанія Hempearth взялася будувати цілий літак, що на три чверті складається з конопляних матеріалів і працює на конопляному біопаливі.
  • У європейських країнах «Старого світу» сумарні площі посівів технічних конопель досягають лише 15% світового ринку.
  • Країнами Південної Америки контролюється менше 4% загальносвітового ринку коноплярства.

Місто Глухів — український лідер з вирощування конопель.

Сьогодні українським лідером з вирощування конопель є Сумщина. На території області знаходяться три коноплезаводи: в селах Коровинці і Воздвиженське, та місті Глухів.

  • 14:15
  • 202
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...