13 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день сліпих людей

13 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день сліпих людей

Це день народження відомого французького тифлопедагога Валентина Гаюї (1754-1822), який не тільки був засновником першої в світі школи-інтернату для сліпих (1784), але й розробив для них дидактику і методику вивчення наук та оволодіння практичними ремеслами, а також запропонував шрифт для сліпих, вдосконалив спосіб книгодрукування, створив ноти, географічні карти для них тощо. Саме за цими книгами незрячі люди навчалися аж до появи тактильного шрифту Брайля.

Основна праця Гаюї – «Нарис навчання сліпих». Прикметно, що Валентин Гаюї займався проблемами сліпих без будь-якої підтримки з боку держави чи якихось благочинних організацій. Усе, чим він займався і що створив, він робив виключно за власний кошт. Навіть першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих» він відкрив не де-небудь, а у власному будинку в Парижі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в усьому світі понад 285 мільйонів людей страждає від порушень зору, з них 45 мільйонів незрячі. Приблизно 90% людей, які страждають від порушень зору, мешкають в країнах що розвиваються. В Україні точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями зору немає, за неофіційними даними, – це приблизно 100 тисяч людей, з них понад 10 тисяч — діти. У Сєвєродонецькому товаристві сліпих 111 членів. Це сто одинадцять людей, які потребують допомоги у побуті, на вулиці і у повсякденному житті.
«Ми розуміємо, що далеко не все ще зроблено для того, щоб життя інвалідів, умови для навчання та праці, відпочинку відповідали сучасним стандартам. В наших планах відремонтувати дороги та тротуари, адаптувати місця загального користування для людей з вадами зору, зробити більш доступними державні установи, школи, дитячі садочки та ін. Будемо й далі приділяти увагу всебічному піклуванню та соціальному захисту цієї категорії людей.


Дякую цим людям за їх силу духу, за відкритість та любов до життя, за те, що вони знаходять в собі сили щодня відчувати всі барви життя!» — прокоментував в.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький.

  • 14:23
  • 116
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...