Відгук делегації освітян Львівщини про Сєвєродонецьк (ФОТО)

Відгук делегації освітян Львівщини про Сєвєродонецьк (ФОТО)

Протягом 18-27 жовтня делегація учителів з Миколаївського та Радехівського районів Львівської області мала можливість пізнати місто та його історію, ознайомитися з роботою навчальних закладів, поспілкуватися та потоваришувати з педагогами з різних навчальних закладів.

Далі — мова оригіналу.

«Так, у Сєвєродонецькому спеціалізованому колегіумі НУ «Києво-Могилянська академія» ми побачили реалізацію пілотного проекту Нової української початкової школи. Дирекція та вчителі задоволені першими успіхами, які видно уже за 2 місяці навчання, зокрема діти на уроці активні, самоорганізовані, зацікавлені у навчальному процесі, мають можливість рухатися і, водночас, спокійні на перервах. У колегіумі склалася унікальна ситуація, яка проявляється в тому, що адміністрація закладу має можливість зіставляти результати успішності пілотних класів з класами, які навчаються за Типовою програмою для першокласників.

Учителі-словесники відвідали бінарний урок з української мови та інформатики, на якому восьмикласники доводили тезу, що мовні засоби є базою для ІКТ; у 6 класі разом з учнями вивчали джерела фразеологічного фонду, а у 5 повторювали будову слова. Слід відзначити, що увесь навчальний процес відбувається із використанням інтерактивних дошок, проекторів, персональних комп΄ютерів.

У Сєвєродонецькій ЗОШ №6, яка презентує себе як громадсько-активна школа, директору Волченко Л. П. вдалося об΄єднати навколо себе однодумців-професіоналів, які впроваджують інклюзивну освіту, займаються волонтерством, беруть участь у міжнародних виставках, публікують цікаві ідеї в методичних журналах. Тут панує атмосфера педагогічної майстерності та взаєморозуміння.

Керівник гуртка Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Юні екскурсоводи» Гуржій В. А. провела нас вулицями та проспектами Сєвєродонецька, познайомила з історією народження та розвитку міста.

Ми також побували у позашкільних закладах освіти. Так, ЦТКЕУМ вразив нас багатством етнографічних старожитностей, знайдених під час учнівських експедицій. У ЦДЮТ відвідали Музей етнографії та Музей дитинства, ознайомилися з різними видами ляльки-мотанки та, роблячи своїми руками оберіг, відчули особливу енергетику, задоволенння, занурилися у себе та краще пізнали свій психологічний стан.

При відвідуванні Борівського НВК ми поділилися досвідом про НУШ, взяли участь у презентації навчального закладу. Гуманітарно-естетична гімназія занурила в світ мистецтва, тут ми оглянули музей В. Чорновола, побували на цікавих тренінгах і зрозуміли, що гімназія під керівництвом Талдонової Л. О. — найдушевніша у світі.

Ми мали змогу познайомитися із історією та повсякденністю військового ліцею кадетів у Кремінній. Побачили, що полковник Ємбаков В. разом із колегами дбають про моральне, духовне, фізичне зростання захисників Вітчизни.

Під дбайливим доглядом методиста СМЦ Інни Олексіївни відвідали чудову школу №1. Директор Чир’ян А. Р. разом із педколективом поділилися досвідом впровадження проекту «Демократична школа» у цьому навчальному закладі із давньою славною історією. Учителі третіх класів міста запросили нас на семінар щодо підвищення читацьких інтересів і навичок. Молодці, третьокласники! Досвідчені, активні, обмінялися багатющим досвідом. Також ми потрапили у природничо-мистецьку оазу ЦЕНТУМ. Тут багато рідкісних рослин. А викладачі навчили нас виготовляти квітку імператорів – хризантему.

Школа №10 м. Сєвєродонецька світла, тепла, простора. Тут прагнуть виховати передусім Людину. Вразило, як багато місця віддали дітям — креативно оформлений спортзал, оригінальні родинні дерева, дитячі портфоліо, мобільне шкільне середовище. Шкільна мама Простак Н. В. відкрита, партнерська і з вчителями, і з учнями. Школа радості, творчості, успіху!

НВК „Гармонія“ має промовисту назву. Тут гармонійно поєдналися мудрість досвідчених учителів і креатив молодих спеціалістів. Адміністрація комплексу (Тетяничко Л.В.) підготувала чудову зустріч із садочковими дітками, виступи обдарованих школяриків. Займалися по кафедрах. В групах чудові умови, а дитячі вироби — то фантастика!!!

Відвідування Святогірської лаври стало знаковою подією для нас. Чудовий день, освячений Божим благословенням, разом із учнями 4 школи і учителькою Тамарою Валентинівною.

Незабутня зустріч у театрі… Барський Борис, Георгій Делієв, Наталя Бузько… Тонка іронія, філософський проникливий гумор вкупі із майстерною грою вразили до глибини душі. Позачасова історія „Одеського підкидька“ підкреслює — варто жити доти, доки любиш.

Побачивши презентації різних ЗНЗ, ми збагатилися педагогічними заповітами (наприклад, «Не рубаймо дерев» Белухи С.В), побачили специфічні моделі (зокрема, Батьківські дні, які практикують у Сєвєродонецькому багатопрофільному ліцеї, наявність посади медіатора, який вирішує конфлікти і шукає шляхи примирення, у ЗОШ №6 ). Освітяни м. Сєвєродонецька вразили нас високою професійною майстерністю, широкою обізнаністю з інноваційними технологіями та методиками, активною життєвою позицією. Це справжні патріоти, які увесь творчий потенціал вкладають у майбутнє міста – своїх вихованців.

Висловлюємо щиру подяку працівникам відділу освіти м. Сєвєродонецька (Каширіній Ользі Григорівні, Бублей Оксані Миколаївні, Князевій Лілії Анатолівні, Журомській Лідії Миколаївні) за цікаву, насичену та пізнавальну програму.

СЄВЄРОДОНЕЦЬКУ (сонет-акровірш)

Серце до серця — місто чудове

Єднає вкраїнські села й міста.

Вільне, добродушне і веселкове –

Є в нім харизма тонка, непроста.

Розлогі степи тут, чудова природа,

Обрій безкраїй зачарував.

Дбають про розвиток люди сьогодні,

Ой, як багато планів, мрій, справ!

Нам силу дарує козацький край,

Енергії й завзяття розмай!

Цих людей майбутність величава:

сЬогодні Луганщину не подолати,

Козацьку волю збережуть козачата.

Усі тут знають: «Слава Україні! І героям слава!»

За інформацією Сєвєродонецького методичного центру


  • +3
  • 20:30
  • 276
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...